صفحه اصلي  |  تماس با ما  |  
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹
نظرسنجي
مطالب کدام بخش جامعتر مي باشد:
 
گالري تصاوير
دعای روز دوم
دعای روز دوم
دسترسي سريع
به وب سايت آموزشكده فني و حرفه اي سما واحد مراغه خوش آمديد
www.maragheh-samacollege.ir
ضوابط انتقال و میهمانی چاپ

ماده 1- جدول همترازی
1-1 ) : انتقال و میهمانی به گروه 1 جدول همترازی به طور مطلق ممنوع می باشد(به استثنای موارد خاص آیین نامه) .
2-1) : انتقال دانشجویان در داخل هر یک از گروههای جدول همترازی (به استثنای گروه 1و 2 ) وبه گروههای پایین تر جدول همترازی  با موافقت واحد ها ی  مبداء و مقصد امکانپذیر است .
3-1) : انتقال یا میهمانی در داخل گروه 2 جدول همترازی با موافقت واحد ها ی  مبداء و مقصد و تایید معاونت دانشجویی امکانپذیر است .
4-1) : انتقال از گروه های  جدول همترازی تا یک گروه بالاتر و میهمانی تا 2 گروه بالاتر (به استثنای گروه 1و2)  صرفا با موافقت   با موافقت واحدهای مبداء و مقصد امکانپذیر است .
5-1) : انتقال  از گروه 3 به گروه 2 جدول همترازی تا  سقف ده در صد ظرفیت واحد مقصد با موافقت واحد های  مبداء و مقصدو تایید معاونت دانشجویی دانشگاه  مجاز است .
تبصره : انتقال دانشجویان با مقطع دکترای حرفه ای و  دکترای تخصصی از طریق ماده یک (جدول همترازی ) میسر نمی باشد.
ماده 2- ازدواج - فوت :
ازدواج :
1-2) : انتقال آن دسته از  دانشجویان دختر که پس از ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه ازدواج دائم نموده اند به محل زندگی همسر یا واحدی که رشته در آن دایر است بدون هیچ محدودیتی انجام می شود و چنانچه قبل از ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه ازدواج دائم نموده اند نیز به هر یک از گروههای جدول همترازی بلامانع است به استثنای گروه 1 که در صورت احراز حداقل نمره آزمون آخرین فرد قبولی در واحد مقصد به گروه 1 نیز امکانپذیر است .
2-2) :  انتقال  دانشجویان مرد متاهل پس از بررسی تعداد متقاضیان و در صورت موافقت واحد مبدا  به استثنای گروه های 1و 2 و مراکز استانها  انجام می شود .
فوت :
3-2) : انتقال آن دسته از دانشجویان مجرد که پدر و مادر (هردو) خود را بعد از ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه از دست داده اند ، بدون هیچ محدودیتی انجام پذیر است .
4-2) : در صورت فوت پدر یا مادر دانشجوی مجرد پس از ثبت نام دانشجو در آزمون ورودی دانشگاه ، 2 ترم میهمانی به محل زندگی والدین امکان پذیر است .
5-2) : انتقال دانشجوی متاهل (زن) که در حین تحصیل متارکه ، یا همسرش فوت نموده باشد و همچنین دانشجوی مجردی که به هردلیلی ،حکم سرپرستی ، قیم نامه ،یا کفالت نامه ازمراجع ذیصلاح (مجتمع قضایی و دادگستری) ارائه نماید امکان پذیر است.
ماده 3- چند دانشجویی ، کارکنان دولت :
چند دانشجویی : 
1-3) : در صورتیکه در یک خانواده  3 دانشجوی مجرد  یا بیشتر همزمان در  دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل باشند،  انتقال 2 نفر یا بیشتر از  آنان به محل اشتغال به تحصیل سایر عضو خانواده (به استثنا ء گروههای 1و 2)  که رشته در آن دایر باشد امکان پذیر است .
2-3) :  در صورتیکه  2 دانشجوی مجرد  از یک خانواده همزمان در  دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل باشند، انتقال یکی از آنان به محل اشتغال به تحصیل سایر عضو خانواده در صورتیکه نمره آزمون وی از نمره آزمون آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد بیشتر باشد به هر یک از گروههای جدول همترازی (به استثنای گروه های 1و2) که رشته در آن دایر باشدامکان پذیر است.
تبصره  : چنانچه شهر محل تحصیل سایر اعضای خانواده فاقد رشته تحصیلی دانشجوی متقاضی انتقال باشد دانشجو به یکی از شهرهای همجوار  منتقل می گردد.
  کارکنان دولت : 
3-3) : چنانچه کارمند دولت یا نیروهای مسلح  ، در حین خدمت در شهری در آزمون  دانشگاه آزاد اسلامی  آن شهر شرکت نموده و پذیرفته شود، در  صورتیکه محل خدمت وی پس از ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه  به شهر دیگری منتقل شود با ارائه حکم انتقال از بالاترین مقام سازمان ذیربط می تواند به دانشگاه شهر محل خدمت جدید خود منتقل گردد.
تبصره : انتقال دانشجویان  دکترای حرفه ای و  دکترای تخصصی از طریق ماده 3  میسر نمی باشد.
ماده 4-  شاهد و ایثارگر، هیات علمی، دانش آموزان سماء ، بیماران خاص و معلولین
دانشجویان شاهد و ایثارگر:
1-4) : انتقال  همسر و فرزندان شهید و مفقودالاثر  به کلیه واحد های دانشگاهی  پس از تایید کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی بلامانع است .
هیئت علمی :
2-4) : انتقال همسر و فرزندان اعضای هیئت علمی رسمی و تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی به هر یک از گروه های جدول همترازی  امکان پذیر است .
3-4) : انتقال  فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که در دانشگاههای دولتی پذیرفته شده اند در صورت برقراری تفاهم نامه و بر اساس بخشنامه مورد توافق امکان پذیر است .
4-4) : انتقال  فرزندان اعضای هیئت علمی رسمی تمام وقت دانشگاههای دولتی  که در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی  پذیرفته شده اند در صورت برقراری تفاهم نامه و بر اساس بخشنامه مورد توافق به هر یک از گروههای جدول همترازی امکان پذیر است .
 دانش آموزان ممتاز  سماء :
5-4) : انتقال فارغ التحصیلان ممتاز  سماء پس از قبولی در آزمون دانشگاه و با تائید مکتوب سازمان سماء مبنی بر داشتن شرایط زیر به هر یک از گروههای جدول همترازی امکان پذیر است :
 - نفر اول همکلاسیهای خود در سال آخر دبیرستان باشد .
- در تمام مدت تحصیل در دبیرستان مردود نشده و درس یا دروس تجدیدی نداشته باشد .
- در سال  آخر دبیرستان  در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات سال آخر تحصیل وی کمتر از 16 نباشد.
- اعطاء امتیاز فوق با معرفی فارغ التحصیلان ممتاز از طرف واحد دانشگاهی و تائید مراتب توسط ریاست سماء بایستی توسط معاونت دانشجویی دانشگاه انجام گیرد .
تبصره : رشته های  دکترای حرفه ای و  دکترای تخصصی از این امر مستثنا می باشند.
 بیماران خاص و معلولین :
انتقال آن دسته از  دانشجویانی که دارای نوعی بیماری از جمله ضایعات پیشرفته، معلولیت جسمی و یا بیماری روحی و ... می باشند و امکان ارائه خدمات درمانی مورد نیاز در شهر محل تحصیل فراهم نباشد  پس از بررسی و تائید پزشک معتمد واحد مبدا و تکمیل فرم شماره 3 پیوست و با  موافقت کمیسیون پزشکی سازمان مرکزی دانشگاه  به هر یک از گروههای جدول همترازی امکان پذیر است

 
تقويم آموزشي

نیمسال سال تحصیلی 96-95

ثبت نام ورودیهای جدید

95/6/13 الي   95/06/15

انتخاب واحد براي ورودی های 92 و ماقبل و معدل های بالای 17 ترم قبل 95/06/15

ورودی های 93

 95/06/16

ورودی های 94

95/06/17

انتخاب واحد متاخرین و تمامی ورودی ها

  95/06/18

شروع کلاس ها

27شهریور 95

حذف و اضافه ورودی های 92و93

95/07/03

حذف و اضافه ورودی های 94

95/07/04
مناسبت ها
سايت هاي مرتبط
آمار

بازديد امروز:8
بازديد ديروز:25
بازديد كل:133865
تعداد حاضرين: 6 
كليه حقوق اين پايگاه براي آموزشكده فني و حرفه اي سما واحد مراغه محفوظ مي باشد.
طراحي و پشتيباني : سامان ارتباط سهند